Nejlepším městem pro život je Vídeň. Rakouské hlavní město tak překonalo australské Melbourne, které dominovalo žebříčku posledních sedm let. Praha otevírá až šestou desítku měst, a tak jen těsně porazila ruské metropole Moskvu i Petrohrad, vyplývá to z žebříčku vypracovaného Economist Intelligence Unit (EIU).

Žebříček porovnává životní úroveň celkem ve 140 nejlidnatějších městech světa. Hodnotí při tom stabilitu, zdravotní péči, kulturu a životní prostředí, vzdělání a infrastrukturu. To vše na škále od 1 do 100, přičemž 100 je nejvyšší možné skóre.

Vídeň v tomto hodnocení získala celkové skóre 99,1, druhé Melbourne bylo ohodnoceno 98,4. V první desítce se umístily hned tři australské a tři kanadské metropole.

Praha si meziročně pohoršila o jedno místo, když obsadila 60. příčku. Lépe než v českém hlavním městě se podle studie žije lidem v Budapešti. Česká a maďarská metropole jsou jedinými zástupci střední a východní Evropy v nejvyšší kategorii žebříčku EIU.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.