Dvě deci modrého. Podobná objednávka by ještě nedávno ve Francii zaskočila a zmátla každého číšníka. Na jihu země už to ale neplatí. Hitem posledních týdnů je víno modrotyrkysové barvy. Už se ho vypilo přes dva tisíce lahví a poptávka jen roste.

S vínem, které pojmenoval Vindigo, přišel francouzský podnikatel René Le Bail, jenž vlastní společnost Mediterra Vin. Sám pochází z malého přístavního města Sète na jihu Francie, jeho víno je ale z jihu Španělska, konkrétně z Andalusie.

Le Bail tvrdí, že původně chtěl modré víno vyrábět ve Francii. Jenže tamní vinaři ho odmítli − mnozí považují víno za součást kulturního dědictví a na podobné novinky nejsou zvyklí. Proto Le Bail produkci přesunul do Španělska.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.