Tablety a notebooky jsou ve výuce na amerických školách vidět stále častěji. Pro školy to mimo jiné znamená, že musí zajistit, aby jejich studenti byli při práci s těmito moderními školními pomůckami v bezpečí. Ukládá jim to zákon o ochraně dětí na internetu z roku 2000, který říká, že každá škola, která obdrží federální financování, musí mít politiku bezpečnosti na internetu. Některé školy to řeší jednoduše – prostým zablokováním přístupu na nevhodné webové stránky. Další se však rozhodly pro jiné řešení. Pomocí speciálního softwaru chtějí monitorovat, co studenti na školních zařízeních píšou a vyhledávají a mít tak kontrolu nad jejich chováním, upozornil server Quartz.

Školy se obrátily na softwarové společnosti, jako jsou Gaggle, Securly nebo GoGuardian, které jim poskytly tzv. Safety Management Platforms. Fungují tak, že umělá inteligence skenuje miliony slov napsaných na školních počítačích a v případě, že některé slovo nebo fráze naznačuje například šikanu nebo sebepoškozování, upozorní tým administrátorů, kteří toto podezření musí prověřit. 

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.