Netflix, Amazon Video a další videoslužby na internetu čeká více povinností. Evropská komise si je jistá, že brzy vstoupí v platnost nová pravidla pro služby, které nabízejí přístup k videu přes internet. Mají pro ně platit stejná pravidla jako pro tradiční televizní stanice. Primárně to znamená dodržování kvót na obsah evropského původu bez ohledu na to, zda o něj uživatelé stojí.

Povinnost nabízet ve kterýkoliv okamžik alespoň 30 procent obsahu vytvořeného v Evropské unii, má začít platit v prosinci. Pro časopis The Variety to potvrdil generální ředitel Evropské komise pro komunikační sítě a technologie Roberto Viola: "Už potřebujeme pouze poslední hlasování a to je pouhou formalitou," řekl Viola.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.