Ruská ústřední volební komise varovala Google, aby internetová společnost okamžitě přestala ovlivňovat ruské komunální volby, které proběhnou tuto neděli v Moskvě a řadě dalších měst. Podle ruských úředníků se Google dopouští vměšování tím, že nechává opozičníka Alexeje Navalného umisťovat na YouTube videa vyzývající k demonstracím proti chystané penzijní reformě, které jsou naplánované také na neděli.

Navalného lidé ovšem tvrdí, že žádný zákon nezakazuje demonstrace v den voleb a protest proti zvýšení věku pro odchod do důchodu nemá s komunálními volbami nic společného.

"Desítky specializovaných YouTube kanálů (je jich více než 40) neustále vedou masivní kampaně s výzvami porušovat ruské zákony. Celá řada těch, kteří mají zájem na destabilizaci situace v Rusku, se pokouší zatáhnout uživatele internetu do nezákonných aktivit. Dělají to za pomoci prakticky neomezených možností mezinárodních internetových gigantů, jako je Google," prohlásil náměstek organizace Roskomnadzor, která se zabývá regulací internetu, Vadim Subbotin.

Dopisy, varující Google před Navalného videi, kromě Roskomnadzoru poslala také Federální antimonopolní služba a prokuratura.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.