Dánové a Lucemburčané jsou na špici Evropské unie v každodenním využívání internetu. Česko se umístilo pod unijním průměrem. Z tuzemských regionů dopadly nejhůře Karlovarský a Ústecký kraj. Vyplývá to z nejnovější výroční knihy, kterou ve čtvrtek publikoval evropský statistický úřad Eurostat.

Pravidelné používání internetu dělí EU na vyspělejší severozápad a - v tomto ohledu - zaostalejší jihovýchod. "Při podrobnějším pohledu na denní využívání internetu jsou mezi členskými státy velké rozdíly," uvádí se ve výroční knize.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.