Fotky, videa, pracovní e-maily, nejrůznější aplikace i smsky. Každodenní produkce elektronických dat si žádá stále větší kapacitu úložišť v podobě harddisků nebo paměťových karet. Výrobci se zároveň snaží velikost nosičů zmenšovat. A nejmenším objektem, s jehož pomocí lze uchovat informaci, jsou atomy.

Uložení informace do jediného atomu už vědci dosáhli. Zatím však pouze v malém měřítku v přísně hlídaných laboratorních podmínkách při teplotě blížící se absolutní nule. Nyní vědecký tým z nizozemské univerzity Radboud přišel s novou metodou, která by měla to vše umožnit při pokojové teplotě. Využití atomové paměti by jednoho dne mohlo umožnit uložit více než 80 TB dat na jeden čtvereční centimetr.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.