Svět se kvůli klimatickým změnám odklání od tradičních uhelných elektráren a postupně je nahrazuje alternativními zdroji. K omezování využívání fosilních paliv se připojila dokonce i Čína, která v roce 2015 podepsala klimatickou dohodu a rozhodla se snížit výrobní kapacitu v uhelných elektrárnách.

Čínské úřady proto v následujících letech pozastavily a v některých případech zakázaly výstavbu a rozšiřování zhruba 150 takových elektráren. Polovina z nich ale tyto příkazy nerespektuje a pokračuje podle původních stavebních plánů.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.