Obavy z imigrantů překrývají jakékoliv téma, které je pro budoucnost Rakouska důležité, hlavně daňovou reformu, již chystá pravicově populistická vláda. "Uprchlíky a strach z nich dává na první místo skoro polovina Rakušanů v průzkumech. Je to hrozné, když si vezmeme, že ekonomický růst jsou tři procenta a země se má nejlépe od roku 2007," kroutí hlavou Arnold Schuh, profesor vídeňské Ekonomické univerzity.

"Jsme jako Češi, máme rádi stabilitu," snaží se postoj Rakušanů vysvětlit profesor, který má hodně zkušeností se studenty i s firmami z východní Evropy. Zkoumá, jaké podniky jsou v regionu úspěšné.

Kancléře Sebastiana Kurze teď hodně vytěžuje předsednictví v Evropské radě. Média zase čerstvě zaměstnává skandál s e-mailem ministra vnitra Herberta Kickla vyzývajícím policii, aby neposkytovala informace některým médiím.

Rok po parlamentních volbách se ale ve stínu aktuálních událostí chystá proměna ekonomiky. Koa­liční vláda Kurzových lidovců a Svobodné strany Heinze-Christiana Stracheho připravuje změny daní, sociálních odvodů nebo penzí, které se v rakouských podmínkách rovnají téměř revoluci.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.