Neurovědci z University of Washington spolu s kolegy z Carnegie Mellon University vyvinuli systém pojmenovaný BrainNet, pomocí kterého úspěšně propojili mozky tří lidí. Ti měli za úkol hrát hru podobnou legendárnímu Tetrisu, přičemž spolu mohli komunikovat pouze skrze "mozkové vlny", píše server Science Alert.

Systém využívá elektroencefalograf (EEG), pomocí kterého zaznamenává elektrické impulzy ukazující aktivitu mozku, a také transkraniální magnetickou stimulaci (TMS), která ke stimulaci neuronů využívá magnetické pole.

Jde o první neinvazivní systém, který dokáže propojit mozky více osob a umožnit jim společně řešit různé problémy. Rozhraní momentálně umožňuje propojení maximálně tří lidí. V budoucnu by mohlo například propojit mysl několika lidí přes internet. Experiment by mohl také pomoci pochopit, jak lidský mozek funguje.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.