Filipínec Kyxz Mendiola zkonstruoval dron pro přepravu lidí, video z prvního letu se po sítích šířilo tak rychle, že s vynálezcem uzavřela spolupráci australská technologická firma Star8. Létající sportovní auto, jak bývalý tanečník a kameraman svůj vynález nazývá, má představovat budoucnost pro dopravu. Stroj totiž unese až stokilogramovou zátěž.

"Když vám cesta na nějaké místo zabere přibližně hodinu, dron vás tam dostane během pěti minut," řekl Mendiola pro agenturu Reuters.

Australská inovační technologická společnost Star8, která nyní s Mendiolou spolupracuje, vyvíjí ekologická hybridní a elektronická vozidla, některá z nich fungují také na principu solárního dobíjení. Technologii společnost využívá například pro oblíbené thajské tuk-tuky. Výkonný ředitel společnosti Jacob Maimon řekl, že po zdokonalení Mendiolova vynálezu chce přepravní drony masově distribuovat nejen v Austrálii, ale i v Evropě a Hongkongu.

"S pomocí, kterou mu nyní můžeme dát, toho dosáhneme velmi rychle," dodal.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.