Češi si neustále stěžují na to, že se jejich mzdy ani zdaleka neblíží úrovni západních zemí. Průměrný Čech bere  zhruba 41 procent toho co průměrný pracovník v Německu. Evropská komise upozorňuje, že k postupnému dorovnání úrovně by mohly přispět i peníze ze společného evropského rozpočtu, které má Česko v dalších letech vyčerpat.

Jako jednu z priorit pro rozpočtové období let 2021 až 2027 proto komise navrhla podporu malých a středních podniků. "Cílem Česka musí být, aby se zvýšila konkurenceschopnost těchto firem. Pokud se to povede, budou schopné platit vyšší mzdy než nyní," řekl Hospodářským novinám zdroj z komise, který nechtěl být jmenován, protože nemá oprávnění mluvit s médii.

V této souvislosti zdůraznil i to, že by se Česko nemělo bránit investicím do zvýšení vzdělání nebo kvalifikace své pracovní síly. Premiér Andrej Babiš (ANO) takové projekty kritizuje a místo toho chce co nejvíc peněz, které by mělo mít Česko v budoucnu k dispozici, přesunout například na stavbu dálnic a silnic.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.