Summit v Bruselu mezi britskou premiérkou Theresou Mayovou a lídry ostatních 27 zemí Evropské unie skončil v Bruselu bez vzájemných hádek. A to je samo o sobě úspěchem, jak prohlásil jeden z diplomatů blízkých jednáním. EU má ještě v živé paměti zářijovou schůzku v rakouském Salzburgu, po níž se Mayová a představitelé EU vzájemně obviňovali z toho, kdo koho klame. 

Zatímco přestřelky se tentokrát nekonaly, ohledně brexitu je situace ještě horší, než byla minulý měsíc. Premiérka Mayová na summitu v Bruselu navzdory výzvám představitelů EU nepředložila žádné nové návrhy, které by do vyjednávání přinesly průlom. S tím, jak dohoda o konkrétní podobě britského odchodu z unie stále není na stole, roste pravděpodobnost takzvaného divokého brexitu, tedy odchodu Británie z EU bez jakékoliv dohody. To by znamenalo například dlouhé fronty kamionů na hranicích a vážné narušení rozsáhlých obchodních vztahů mezi Británií a zbytkem unie.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.