Majitelé nemovitosti v San Franciscu Darren a Valerie Leeovi musí městu zaplatit vyrovnání v hodnotě dva a čtvrt milionu dolarů. Podle tiskové zprávy městského právníka Dennise Herrery provozovali neoprávněný hotelový řetězec, místo aby bytové jednotky zákonně pronajímali místním, a zmírnili tak krizi bydlení v San Franciscu.

Podle The Washington Post nabízeli Leeovi k pronájmu osm bytů v San Franciscu, z nichž v každém z nich měla bydlet jedna rodina. Něco s nimi však nebylo tak úplně v pořádku. Všechny jednotky byly až bizarně identické. Stejné pokojové rostliny, stejný obsah skříněk v kuchyni, šatny naplněné stejnými botami a oblečením, dokonce i stejně naaranžované špinavé nádobí v kuchyňském dřezu. Inspektorům brzy došlo, že v těchto bytech ve skutečnosti nikdo nebydlí. Šlo o špatně utajený nelegální hotelový řetězec zřizovaný přes Airbnb, platformu zprostředkovávající krátkodobé pronájmy zejména pro turisty.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.