Rusko se obává, že by se západní sankce mohly v budoucnu rozšířit i na základní potraviny, chce se proto stát méně závislé na jejich importu. Obnovilo projekt křížení kuřat, který začal v dobách, kdy Sovětský svaz neměl dostatek potravin. Maso a vejce z ruských brojlerů by v budoucnu měly být hlavním zdrojem proteinů pro Rusy.

Po rozpadu Sovětského svazu vstoupily do Ruska evropské a americké společnosti a ovládly trh s masem. Rusko se ale nyní rozhodlo, že jim bude konkurovat a první upravený brojler je nyní připraven k uvedení na trh, píše Bloomberg.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.