Většina odborníků se shodne na tom, že se sociální sítě vytvářením takzvaných bublin, ve kterých se lidé utvrzují ve svých názorech a kvůli kterým ztrácí kontakt s realitou, podílejí na rozdělování společnosti. Minulý rok v tomto smyslu například promluvil jeden z bývalých vysoce postavených manažerů Facebooku Chamath Palihapitiya. Podle něj nejznámější sociální síť na světě vytváří prostor pro nedůvěru a dezinformace.

Předmětem debat ale zůstává, jestli nadměrné využívání sociálních sítí negativně ovlivňuje také psychiku lidí. Ze závěrů první odborné studie svého druhu nyní vyplývá, že lidé, kteří na sociálních sítích tráví maximálně půl hodiny denně, jsou méně náchylní k depresím a pocitu osamělosti.

"Naše zjištění naznačují, že omezení používání sociálních médií přibližně na 30 minut denně může vést k výraznému zlepšení duševní pohody," uvádí psychologové z americké Pensylvánské univerzity.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.