Novináři mají rádi stručná, ale někdy i zjednodušující pojmenování. Letošní volby do amerického Kongresu, které se konaly minulý týden, nazvali "Rokem žen". Tentokrát jde ovšem o výstižné označení, ve volbách kandidovalo nebývale mnoho žen a výsledkem je, že v Kongresu jich teď zasedne nejvíce v historii USA.

Jedna žena, kterou by mnozí Američané − a především Američanky − v politice viděli nesmírně rádi, je však rozhodnutá se tomuto světu vyhýbat. Právě proto, že poznala, jak to v politice chodí.

"Nikdy jsem nebyla fanouškem politiky. A moje zkušenost z posledních deseti let to nijak nezměnila. Stále mě vyvádí z míry její špinavost," píše Michelle Obamová, bývalá první dáma USA, ve svých pamětech nazvaných "Becoming" (česky vyjde jako "Můj příběh"), které se v úterý začaly prodávat ve Spojených státech.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.