Společnost nabízející alternativní taxislužby Uber ve spolupráci s americkým centrem zabývajícím se sexuálním násilím (National Sexual Violence Resource Center - NSVRC) a think-tankem Urban Institute zveřejnila seznam činů, které podle ní představují nevhodné chování nebo sexuální obtěžování. Vytvořila 21 kategorií, které rozdělila do dvou skupin podle závažnosti. Podle Uberu má tento krok pomoci bojovat proti obtěžování nejen v této konkrétní společnosti, ale i v dalších firmách, které mohou "katalog sexuálního chování" přijmout za svůj.   

Uber minulý týden na svých stránkách vydal zprávu, ve které hovoří o problematice sexuálního obtěžování. V rámci transparentnosti firmy se rozhodl, že v roce 2019 zveřejní informace o případech sexuálního obtěžování, které byly firmě nahlášeny. "Nebylo to jednoduché rozhodnutí, ale věříme, že potřebujeme nové strategie k tomu, abychom pomohli redukovat sexuální násilí," píše se v textu, jehož autory jsou hlavní právní zástupce firmy Tony West a mluvčí National Sexual Violence Resource Center Kristen Houser.

Podle Uberu chybí jednotné definice toho, co přesně je trestný čin sexuální obtěžování, a už vůbec není jasné, jaké další chování může být považováno za nevhodné.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.