Původně to byla nesmělá myšlenka - postavit přes sedm set luxusních vil v tureckém vnitrozemí a prodat je movitým zákazníkům zejména ze států kolem Perského zálivu. Ambiciózní plán v hodnotě 200 milionů dolarů (téměř 4,6 miliardy korun) však narazil na nedostatek financí a turecký soud nyní rozhodl o vyhlášení bankrotu.

Projekt Burj Al Babas se v červnu dostal do dluhu ve výši 27 milionů dolarů (zhruba 619 milionů korun) a developerská firma Sarot Group tak požádala soud o ochranu před věřiteli. Ten však po neúspěšných pokusech firmy o vlastní restrukturalizaci rozhodl o zastavení všech stavebních prací.

V současnosti na místě stojí téměř 590 vil, celé "zámecké" městečko jich podle původních plánů mělo mít celkem 732.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.