Čínský velvyslanec v USA Cchuej Tchien-kchaj hrozí odvetou za případné zavedení sankcí, které chtějí na Čínu uvalit Spojené státy za porušování lidských práv ujgurského obyvatelstva. V rozhovoru pro agenturu Reuters uvedl, že pokud budou na čínské představitele uvaleny jakékoliv sankce, mohou Američané očekávat přiměřenou reakci. "Pokud budou taková opatření podniknuta, musíme se bránit," prohlásil Cchuej. Jaké konkrétní kroky by Čína podnikla, ale neprozradil. 

Sankce mají být reakcí na převýchovné tábory pro Ujgury v západní provincii Sin-ťiang, na které na začátku srpna upozornila zpráva OSN. Podle ní je v těchto táborech zadržováno bez jakéhokoliv obvinění až milion čínských muslimů, které se Čína snaží převychovat.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.