Bakterie jsou stále odolnější a účinnost antibiotik tak slábne. Nyní se však takzvané superbakterie objevily i ve vesmíru, konkrétně na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Astronauti ve výšce 408 kilometrů nad zemí během rutinních testů identifikovali pět takových bakteriálních kmenů. Informaci přinesl server Quartz.

Žádný z kosmonautů se zatím nenakazil, přesto jsou na 79 procent vystaveni riziku onemocnění. Jejich léčba by v takovém případě byla velmi náročná. Podle studie zveřejněné v odborném časopise BMC Microbiology tyto bakterie představují velké zdravotní riziko pro další mise.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.