Během letošní požárové sezony v Kalifornii se do ovzduší uvolnilo 68 milionů tun oxidu uhličitého. To je podle analýzy americké vládní agentury United States Geological Survey (USGS) podobné množství emisí, jako vznikne výrobou elektrické energie, která pokryje roční spotřebu tohoto státu. Toto číslo odpovídá asi 15 procentům celkových emisí v Kalifornii. Pro srovnání v roce 2016 se při výrobě elektřiny pro tento americký stát vyprodukovalo 76 milionů tun emisí. 

Jen nedávné požáry, které vypukly počátkem listopadu, vyprodukovaly podle analýzy zhruba 5,5 milionu tun CO2.

"Víme, že požáry mohou být smrtící a mohou stát miliardy dolarů, ale tato analýza nám také ukazuje, jak špatné mohou být pro životní prostředí a pro zdraví veřejnosti," reagoval na závěry USGS americký ministr vnitra Ryan Zinke. Podle zpráv jeho resortu jsou lesní požáry důsledkem špatného lesního hospodářství. Podle Zinkeho by správná správa lesů mohla zlepšit jejich zdraví a snížit tak riziko požárů, což by omezilo množství produkovaných emisí. 

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.