Páteční sjezd CDU v Hamburku se stal jevištěm pro první dějství odcházení Angely Merkelové. Po 18 letech mají konzervativci, kteří jsou nejsilnější parlamentní stranou, ve svém čele novou tvář. Stala se jí současná generální tajemnice strany Annegret Krampová-Karrenbauerová, když ve druhém kole porazila vnitrostranického oponenta Merkelové, Friedricha Merze.

Na konci října kancléřka oznámila, že nehodlá obhajovat funkci předsedkyně strany. Rozhodnutí přišlo po sérii volebních propadů − ať už v zemských volbách v Hesensku, nebo v případě sesterské Křesťansko-sociální unie (CSU) v Bavorsku. Tomu všemu předcházely spory uvnitř vládních stran nejen o migraci. V čele kabinetu plánuje Merkelová zůstat do konce volebního období, tedy do roku 2021.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.