Výzkumná organizace Verily Life Sciences, vedená společností Alphabet, mateřskou firmou Googlu, přišla na techniku, která by mohla celosvětově vyhladit komáry a s nimi choroby, které přenášejí. Chce zlikvidovat celý druh zásahem do jeho reprodukce.

V centru Verily v okolí města Fresno v americkém státě Kalifornie uměle odchovávají samce komára egyptského. U tohoto hmyzu jsou to totiž pouze samice, kdo útočí na člověka. Metoda pak spočívá v tom, že výzkumníci nakazí desetitisíce samců bakterií zvanou Wolbachia. Ty pak převezou a vypustí do přírody. Nakažení samci se poté spáří se samičkami a ty nakladou vajíčka, která se však nikdy nevylíhnou.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.