Populární americká zpěvačka Taylor Swiftová na svém květnovém koncertu na kalifornském sportovním stadionu Rose Bowl využila systém snímání obličejů ukrytý v jednom ze stánků, v němž se promítaly její zkušební klipy. Fanouškům, kteří se k němu přiblížili, oskenovalo zařízení obličeje a odeslalo snímky na "velitelské stanoviště", které se nacházelo více než tři tisíce kilometrů daleko ve státě Tennessee. To pak snímky porovnávalo s fotografiemi známých stalkerů této popové hvězdy (stalkeři jsou nebezpeční a mnohdy patologicky posedlí pronásledovatelé mnoha celebrit. – pozn. red.). Využilo k tomu k tomu určenou databázi, do které se podobizny pronásledovatelů ukládají. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.