Americký prezident Donald Trump osobně podepsal v říjnu 2015, tedy už během prezidentské kampaně, memorandum o plánu realizovat v Rusku realitní projekt. Agentuře Reuters to řekl Trumpův právní poradce Rudy Giuliani, který tak opravil své nedávné tvrzení, že žádný Trumpův podpis pod plánem postavit v Moskvě mrakodrap neexistuje.

Trump ohlásil záměr ucházet se o prezidentské křeslo v červnu 2015. Memorandum o stavbě moskevské Trump Tower spolu s ním v říjnu podepsal ruský developer Andrej Rozov, majitel společnosti I. C. Expert Investment. Projekt, který se nakonec neuskutečnil, se stal předmětem zájmu amerických vyšetřovatelů, kteří zkoumají vliv Ruska na prezidentské volby v roce 2016 a možné kontakty Trumpova volebního štábu s Moskvou.

Jakékoli plány spolupráce s cizí mocností mohou být podle agentury Reuters považovány za střet zájmů, jde-li o osobu hodlající reprezentovat Spojené státy. Trump o moskevském projektu během kampaně nehovořil a tvrdil, že nemá s Ruskem nic společného.

Bývalý Trumpův osobní právník Michael Cohen byl minulý týden odsouzen ke třem letům vězení za to, že o realitním projektu Trumpa v Rusku lhal poslancům amerického Kongresu. Cohen tvrdil, že budoucí prezident od svých plánů upustil v lednu 2016, přestože byly ve hře až do června.

Související