Čeští poslanci mají přes Vánoce a Nový rok volno. Naposledy šli do práce v pátek 21. prosince. Někteří se v ní opět objeví ve druhém lednovém týdnu, kdy zasedá několik výborů Poslanecké sněmovny. Ta se jako celek na další schůzi sejde až 22. ledna.

To v Itálii politici téměř žádné volno nemají a – bez velké nadsázky – doma sotva stihli rozdat vánoční dárky. V posledních dnech italský parlament téměř nepřetržitě jedná o státním rozpočtu na příští rok, schůze často končí až kolem půlnoci. Pokud vše dopadne podle plánu, měl by ho odhlasovat v sobotu. Ale vyloučené není ani hlasování na Silvestra.

"Proč tak pozdě? Protože jsme vyjednávali a bojovali s Evropskou unií," prohlásil vicepremiér a ministr vnitra Matteo Salvini, šéf vládní strany Liga, která byla dříve známá jako Liga severu.

Salvini naráží na fakt, že vláda se rozhodla rozpočet přepracovat doslova na poslední chvíli – a právě kvůli tomu sedí poslanci i senátoři ve svých lavicích i na samém konci roku. V Itálii musí všechny zákony včetně rozpočtu schválit v jednotném znění sněmovna i Senát.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.