Stamiliony lidí na celém světě už přivítaly příchod roku 2019. Jako první začali slavit obyvatelé ostrovních států Samoa a Kiribati v Tichém oceánu. Půlnoc tam z pohledu Evropanů odbila už v pondělí v 11:00 SEČ. O hodinu později vstoupili do nového roku rovněž Novozélanďané. Mohutným ohňostrojem už nový rok přivítalo také například australské Sydney a devítku na konci letopočtu už píšou i lidé ve východní Asii. Půlnoční oslavy na planetě kvůli místním administrativním úpravám a časovým vyrovnáváním potrvají dohromady 26 hodin.

Jako vůbec první vstoupili do nového roku obyvatelé Samoy a Vánočního ostrova (Kiritimati), který je součástí Republiky Kiribati. V samojském hlavním městě Apia doprovodil místní obyvatele i mnoho turistů do nového roku mohutný ohňostroj.

V poledne SEČ začali psát rok 2019 Novozélanďané, ve 13:00 SEČ první Rusové a o další hodinu později také většina Austrálie. V 16:00 SEČ do Nového roku vstoupili obyvatelé Japonska a Jižní i Severní Koreje a o hodinu později Čína a západní část Austrálie.

Ohromující dvanáctiminutový ohňostroj s 8,5 tuny pyrotechniky ve svém přístavu připravilo australské Sydney. Před kulisou místní opery a Přístavního mostu jej údajně pozorovalo na 1,5 milionu lidí. Organizátoři hovoří o nejgigantičtějších oslavách nového roku s náklady přesahujícími v přepočtu 95 milionů korun.

V největším novozélandském městě Aucklandu byl ohňostroj odpálen z televizní věže Sky Tower.

V japonských buddhistických chrámech se o místní půlnoci rozezněly zvony vždy 108 údery, které mají odehnat 108 nectností a zel. Nastal rok Divokého prasete, v němž Japonsku nastane nová éra. Na konci dubna totiž abdikuje 85letý císař Akihito a na trůn nastoupí jeho nejstarší syn, 58letý Naruhito.

Také v jihokorejské metropoli Soulu přivítali nový rok tradiční ceremonií: zvonění na bronzový zvon. Starosta města Pak Won-sun a vybraní obyvatelé na něj udeřili třiatřicetkrát. Jedním z vyvolených byl i chirurg, který úspěšně operoval severokorejského vojáka, jenž na jih utekl v roce 2017 přes hranici navzdory střelbě svých kolegů. Číslo 33 v Koreji symbolizuje štěstí.

V 17:00 SEČ kalendáře vyměnila Čína, kde se ale velké oficiální oslavy nekonaly. Podle tradičního čínského kalendáře nový rok začne až 5. února. Někteří Číňané nicméně vyšli ve velkých městech oslavovat do ulic. Například v Šanghaji na ně dohlížely posílené policejní hlídky, jejichž úkolem bylo zabránit opakování scénáře z roku 2014. Tehdy při novoroční tlačenici zahynulo 36 osob. Velké oficiální oslavy se konaly v Hongkongu, kde se na ohňostroj přišlo podívat 300 tisíc lidí.

Novoroční poselství národu pronesl prostřednictvím státních médií čínský prezident Si Ťin-pching. Občany ujistil, že reformní úsilí Číny nebude stagnovat a země se bude nadále otevírat světu.

Na Tchaj-wanu využili organizátoři oslav k odpálení velkolepého ohňostroje z 504 metrů vysokého mrakodrapu Taipei 101 v Tchaj-peji. Tradice trvající od roku 2004 láká do hlavního města ostrova každoročně mnoho turistů.

V Moskvě oslavili příchod nového roku ve 22:00. Ruský prezident Vladimir Putin ve svém novoročním poselství vyzval  k milosrdenství a duševní štědrosti. Rusové by podle něj měli čelit výzvám nadcházejícího roku společně jako silný a jednotný tým, na pomoc ze zahraničí spoléhat nemají.

Německá kancléřka Angela Merkelová už před pondělní půlnocí pronesla novoroční proslov v němž vyzvala občany ke vzájemné toleranci, respektu a otevřenosti. Za nejnaléhavější úkoly označila boj proti změně klimatu, usměrnění a řízení migrace a také boj proti mezinárodnímu terorismu. Německo podle ní musí opět převzít víc odpovědnosti.

Na východním pobřeží USA vyletí zátky z lahví šumivých vín v úterý v 06:00 SEČ. V úterní pravé poledne SEČ pak budou slavit například obyvatelé hlavního města Americké Samoy Pago Pago. Přechod do roku 2019 skončí v úterý ve 13:00 SEČ na Bakerově ostrově a Howlandově ostrově, což jsou neobydlené atoly pod ochranou USA uprostřed Tichého oceánu.