Valné shromáždění OSN loni v prosinci přijalo 152 hlasy globální pakt o migraci. Česko, Spojené státy, Polsko, Maďarsko a Izrael hlasovaly proti, dvanáct zemí včetně Rakouska či Itálie se zdrželo. Rozhodnutí některých zemí zdržet se hlasování či pakt odmítnout podpořila masivní dezinformační kampaň vedená tzv. internetovými trolly z řad podporovatelů krajní pravice. Píše o tom deník Politico.

Za šířením nepravd a zavádějících informací stáli zejména členové či sympatizanti protiislámských, krajně pravicových či neonacistických stran a hnutí. Svůj pohled na migrační pakt, který podle nich migraci podporuje, šířili především skrze videa, sociální sítě a internetové petice.

Rychlému přesunu tématu z on-line prostředí do reálné politiky napomohlo i propojení krajně pravicových aktivistů napříč zeměmi. Aktivitu koordinovali pomocí skupinových chatů a webových stránek. Díky tomu se jim povedlo oslovit celou řadu lidí. Do "kampaně" se zapojil například rakouský aktivista a youtuber Martin Sellner a další osobnosti krajně pravicové scény. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.