Před necelým rokem a půl byla sociální demokracie nejsilnější vládní stranou, měla premiéra i nejpočetnější poslanecký klub. Pak ale propadla ve volbách a teď hledá cestu, jak kolaps zastavit. Chystá proto plán modernizace, která má stranu posunout do třetího tisíciletí. Představila už nové tváře, ministry Tomáše Petříčka a Janu Maláčovou. Po březnovém sjezdu se někteří nováčci zřejmě dostanou i do nejužšího vedení strany. Ta hodlá přijít s novinkami, jimiž chce zaujmout odpadající voliče.

"Řešení, která odpovídají společnosti 21. století, jsou tím, co bych chtěl alespoň v hrubých rysech na sjezdu nastínit," uvedl šéf ČSSD Jan Hamáček. Součástí návrhu budou spravedlivější daně a příprava českých firem na robotizaci.

V první řadě bude Hamáček mluvit o automobilovém průmyslu. Právě ten je pro českou ekonomiku klíčový. Firmy, jež jsou členy Sdružení automobilového průmyslu, se na domácí průmyslové výrobě podílejí téměř čtvrtinou a podle čísel za rok 2017 na ně připadá 22 procent vývozu. Navíc patří k největším zaměstnavatelům v zemi. Kvůli nástupu elektromobility a chytrých technologií potřebuje toto odvětví program, jak zaměstnance připravit na nové druhy profesí. Na to se chce sociální demokracie soustředit.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.