Od roku 2005 je svět každým rokem méně svobodný. Vyplývá to z každoročního reportu o globální svobodě od americké neziskové organizace Freedom House. Problémem Evropy jsou podle tvůrců reportu političtí lídři shazující instituce chránící svobodu. Zpráva zmiňuje i českého premiéra Andreje Babiše a jeho vztah k médiím.

Nedemokratičtí předsedové vlád a hlavy států ve střední Evropě a v oblasti Balkánu nadále podrývají autoritu institucí, jež chrání právní stát a svobodu vyjadřování a sdružování. Časté byly útoky na svobodu médií. "Nová rakouská pravicová vláda tlačí na veřejnoprávní vysílání, zatímco český premiér Andrej Babiš využívá spřátelená média v boji s nelichotivými skandály," píše se v reportu. Zmiňuje i vraždu slovenského investigativního novináře Jána Kuciaka z února minulého roku.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.