Zakladatel a generální ředitel internetového obchodu Amazon Jeff Bezos obvinil majitele bulvárního listu National Enquirer, že se ho snažil vydírat hrozbou zveřejnění "intimních fotografií", které údajně Bezos poslal své přítelkyni.

Na svém blogu šéf Amazonu uvedl, že mateřská společnost listu American Media Inc. (AMI) chtěla, aby veřejně prohlásil, že zprávy listu o něm nejsou politicky motivované. Na blogu se Bezos zmiňuje o spojení AMI s prezidentem USA. Je veřejně známé, že Donald Trump se přátelí se šéfem AMI Davidem Peckerem.

Bezos a jeho manželka MacKenzie oznámili rozvod minulý měsíc těsně předtím, než National Enquirer informoval o mimomanželském poměru magnáta.

Bezos na blogu zpřístupnil e-mail, ve kterém obdržel hrozbu zveřejnění "důvěrných fotografií", které ho zachycují s jeho přítelkyní Lauren Sánchezovou. Miliardář, který je mimo jiné vlastníkem deníku The Washington Post, řekl, že mateřská společnost listu National Enquirer také chtěla, aby upustil od vyšetřování, jak AMI získala jeho soukromou korespondenci.

Čistý majetek současného nejbohatšího muže světa činí podle milionářského indexu Bloombergu 134 miliard dolarů (zhruba tři biliony korun). Pětapadesátiletý Bezos založil firmu Amazon v roce 1994.

Související