Pokud Velká Británie odejde z Evropské unie bez jakékoliv dohody, způsobí to pořádnou "díru" v britských financích. Po uplynutí 15 let bude schodek státního rozpočtu vyšší o 50 miliard liber, tedy skoro o jeden a půl bilionu korun, než kdyby Británie zůstala v EU. Vypočítal to britský think-tank The Institute for Fiscal Studies. 

Drtivá většina britských politiků tvrdí, že se takzvanému divokému brexitu, tedy rozchodu s unií bez dohody, chce vyhnout.

Stále se ale nedokážou domluvit na tom, jak by měla smlouva s EU vlastně vypadat. Pokud to nestihnou do 29. března, Spojené království z unie automaticky odejde bez dohody. 

Premiérka Theresa Mayová odmítla návrhy, které jí poslal šéf opozičních labouristů Jeremy Corbyn. Ten chce, aby Británie i po brexitu zůstala členem evropské celní unie. Britské firmy by tak s těmi evropskými mohly obchodovat bez jakýchkoliv cel. A ve vztahu s třetími zeměmi by se Londýn řídil obchodními dohodami, které by s nimi vyjednala EU.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.