Cesta na Mars bude dostupná pro většinu lidí žijících v rozvinutých ekonomikách - stačí, když prodají dům, a mohou se stěhovat, představuje si zakladatel společnosti SpaceX Elon Musk.

"Jsem přesvědčen, že stěhování na Mars bude jednoho dne stát méně než 500 tisíc dolarů (asi 11 439 000 korun - pozn. red.), a možná dokonce i pod 100 tisíc (asi 2 288 000 korun - pozn. red.)," napsal Musk na Twitteru. Cena podle něj bude dost nízká na to, aby většina lidí v rozvinutých ekonomikách mohla prodat své domy a přestěhovat se na Mars. 

Letenka zpět na Zemi bude navíc podle něj zdarma. 

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.