Britský kybernetický úřad došel k závěru, že dokáže eliminovat rizika, která by mohla plynout z využití zařízení společnosti Huawei v sítích 5G. Tuto zprávu v neděli zveřejnil deník Financial Times, který svoje informace opírá o dva důvěrné zdroje obeznámené s výsledky jednání. 

Britské rozhodnutí umožnit nasazení hardwaru a softwaru společnosti Huawei při budování nové generace mobilních sítí jde proti snahám USA přesvědčit spojence o nebezpečí, které čínské telekomunikační firmy představují. K zákazu zatím nesáhlo ani Německo, další klíčový stát Evropské unie. 

Podle Trumpovy administrativy umožní produkty Huaweie či ZTE čínským tajným službám odposlouchávat citlivou komunikaci nebo ohrozit fungování kritických telekomunikačních sítí. Britové jsou přesvědčeni, že lze těmto rizikům zamezit. Pozice Velké Británie přitom může ovlivnit i další země. "Další národy mohou argumentovat tím, že pokud jsou si Britové jistí, že dokážou rizika proti své národní bezpečnosti eliminovat, dokážou i ony přesvědčit své obyvatele a americkou vládu, že je v pořádku spolupracovat s čínskými dodavateli při dodržení postupů doporučených britskými odborníky," uvedl pro The Financial Times jeden z lidí obeznámených s rozhodnutím britského úřadu. 

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.