Uklidnit ruský fotbal po letech panování Vitalije Mutka má nový svazový šéf Alexandr Ďjukov. Veřejnost ho dosud znala jako prezidenta nejbohatšího klubu v zemi, Zenitu Petrohrad, zároveň pracoval jako manažer společnosti Gazpromněfť, která je součástí gigantu Gazprom. Po svém jednohlasném zvolení sice prohlásil, že se chce soustředit hlavně na rozvoj mládeže, v zákulisí se ale mluví o tom, že má v ruském fotbale udělat pořádek. Jeho předchůdce kumuloval funkce a je zodpovědný za obří dopingový skandál během olympijských her v Soči.

"Musíme využít úspěchu loňského mistrovství světa k dalšímu rozvoji našeho sportu," uvedl Ďjukov na své první tiskové konferenci. Stadiony, které Rusko vybudovalo pro šampionát v minulém roce, by rád předal klubům, které na nich hrají.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.