Čínskou aplikaci TikTok, která slouží ke sdílení krátkých patnáctivteřinových videí, si stáhla již miliarda lidí a aplikace se tak zařadila mezi nejstahovanější na světě. Vyplývá to z dat společnosti Sensor Tower. Jedná se tak o první vážnější konkurenci Facebooku, který pro mladší uživatele již není tolik atraktivní. Informaci přinesl server Quartz.

Aplikace TikTok čínské firmy ByteDance byla spuštěna v roce 2016. V současnosti patří mezi celosvětově nejstahovanější aplikace loňského roku. Umístila se hned za aplikacemi firmy Facebook (konkrétně WhatsAppem, Messengerem a samotným Facebookem).

V roce 2018 si TikTok nainstalovalo 663 milionů lidí, zatímco Facebook dosáhl 711 milionů instalací a Instagram 444 milionů instalací. Počty TikToku zahrnují stažení z Google Play, kde je čtvrtou nejstahovanější aplikací, i App Store, kde je dokonce na první příčce. Započítány nejsou instalace čínských uživatelů na zařízení s operačním systémem Android.

Tik Tok výsledky

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.