Urážení menšin či rasismus. To jsou příklady jen několika etických prohřešků, kterých se v nedávné době dopustila umělá inteligence vyvinutá ve Spojených státech. Evropa v tom vidí příležitost a chce se stát lídrem ve vývoji důvěryhodné umělé inteligence, která bude ctít etiku a zároveň bude transparentní v tom, jak funguje. Pomoci by v tom mohly etické směrnice, které jasně určí pravidla, která budou muset vývojáři umělé inteligence následovat. S plánem, jak konkurovat Spojeným státům nebo Číně, přišla expertní skupina Evropské unie, která je zaměřená právě na umělou inteligenci. 

Podle Pekky Ala-Pietilä, bývalého šéfa finské Nokie a nyní předsedy expertní skupiny Evropské unie, je etika a konkurenceschopnost přímo propojená. “Potřebujeme vytvořit prostředí, ve kterém se uživatel cítí bezpečně a kde jsou etické standardy přirozenou součástí produktů a služeb a vytváří tak konkurenční výhodu,” řekl serveru Politico Pekka Ala-Pietilä.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.