Přes pět milionů Britů podepsalo petici žádající zastavení brexitu a setrvání v EU. Petice visí na stránkách parlamentu tři dny a požaduje odvolání aktivace článku 50, ke které přistoupila britská vláda před dvěma lety a spustila tak doposud trvající jednání o podobě brexitu. Británie má 66 milionů obyvatel.

"Vláda opakovaně tvrdí, že odchod z EU je 'vůlí lidu'. Musíme toto tvrzení vyvrátit, a to tím, že dokážeme, jak silnou podporu lidu má nyní setrvání v EU," píše se v textu. Podle premiérky Mayové je ale nenaplnění výsledků referenda stále nepřípustné.

Britský parlament na svých stránkách uvádí, že on-line peticemi, které získají přes 100 podpisů, se britští poslanci musí zabývat na zasedání.

V sobotu se stovky tisíc odpůrců brexitu sešly v centru Londýna na pochodu za uspořádání nového referenda o členství Británie v Evropské unii. Pochod organizuje skupina People's Vote. Podle organizátorů bylo účastníků pochodu přes milion. Říjnového pochodu se podle přívrženců iniciativy zúčastnilo na 700 tisíc lidí.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
reklama