Státy Evropské unie by měly řádně zabezpečit své telekomunikační sítě před možným ohrožením ze strany Číny, vyzvala Evropská komise. Brusel představil doporučení týkající se minimálních bezpečnostních standardů, které by měly země unie zajistit. Text výslovně Čínu nebo čínské firmy nezmiňuje. V praxi je ale jasné, že za případnou hrozbu je považována právě ona. „Bez vyslovení toho slova jde o Čínu,“ potvrdil HN zdroj z Bruselu, který se tématem zabývá.

Doporučení Evropské komise se týkají chystané výstavby superrychlých mobilních sítí 5G. Spojené státy varují před tím, aby země EU přidělily tyto zakázky čínským firmám. Podle Američanů mohou čínské společnosti fungovat jako špionážní nástroj své vlády. Sítě typu 5G by měly do budoucna umožnit rozsáhlé propojení a sdílení dat v řadě oblastí, včetně těch citlivých, jako je energetika či bankovnictví. Jejich případné zneužití by mohlo vést například i ke zmanipulování výsledků voleb.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.