Americký soud ve středu přikázal vyplatit 80 milionů dolarů muži, který tvrdí, že mu používání přípravku na hubení plevelů Roundup způsobilo rakovinu. Vlastník výrobce herbicidu Monsanto, společnost Bayer AG, čelí tisícům podobných soudních sporů.

Federální soud v San Francisku rozhodl, že společnost nese odpovědnost za vznik lymfomu žalobce Edwina Hardemana, který má od společnosti Bayer dostat 80 milionů dolarů jako kompenzaci za způsobené škody. Podle soudu se společnost Monsanto zachovala nedbale a dostatečně nevarovala před karcinogenními účinky herbicidu.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.