Facebook plánuje vyvinout novou sekci věnovanou kvalitnímu a věrohodnému zpravodajství. Oznámil to v pondělí zakladatel a výkonný ředitel sociální sítě Mark Zuckerberg. Podle informací serveru CNN by Facebook mohl novou funkci přidat do konce tohoto roku.

Zpravodajská sekce by měla vzniknout po vzoru již existujícího oddílu Watch, který sdružuje relevantní videa nahraná tvůrci a vydavateli. Bude oddělená od informačního kanálu news feed, na němž neproběhnou žádné změny. Bude tak nadále možné sdílet zpravodajské články jako dříve.

Nové plány Facebook oznámil bezprostředně poté, co Evropský parlament schválil směrnici regulující užívání děl na internetu, která má přinutit velké technologické firmy jako Google nebo právě Facebook platit za sdílení autorského obsahu, především zpravodajství.

Státy Evropské unie mají nyní dva roky na to, aby tuto směrnici převedly do svého práva. Kritici nové normy se obávají, že přinese cenzuru internetu.

Související

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.