Od našeho zpravodaje z Chorvatska – I malé inovativní firmy z Česka mohou prorazit na obrovském čínském trhu, a to v zásadě bez pomoci českého státu. Ukazují to příklady firem Environment Commerce a Czech General Aircraft, které v rámci byznysového fóra středoevropských zemí a Číny v chorvatském Dubrovníku podepisují v pátek své kontrakty s čínskými partnery.

"Dočkat se pomoci různých českých agentur je složité, proto jsme partnera v Číně našli pomocí čínského velvyslanectví," říká Georgi Bidenko, ředitel rodinné inženýrské firmy Environment Commerce, která v Dubrovníku podepisuje kontrakt na dodávku dvou čistíren odpadních vod a dojednává projekt třetí ve dvou různých čínských provinciích. Hodnota oněch dvou kontraktů je dohromady v přepočtu 743 milionů korun.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.