Britští vědci naučili umělou inteligenci předpovídat, zda člověk předčasně zemře na chronickou nemoc. Povedlo se jim to tak, že po deset let krmili přístroj údaji o více než půl milionu lidí. Za dobu, kdy studie probíhala, zemřelo 14 500 zkoumaných a umělé inteligenci se podařilo správně určit 76 procent z těchto úmrtí.

Vědci během deset let trvající studie použili dva odlišné typy umělé inteligence. První z nich data analyzovala pomocí modelu takzvaného náhodného lesa, kdy se jednotlivé informace na různých úrovních propojují a větví, druhá pak za pomoci sofistikovanější metody hlubokého učení chroustala informace vrstvené do sítí a ze získaných údajů se pak byla schopná učit.

Výsledky obou dvou typů umělé inteligence následně Britové porovnali s výsledky dosud nejčastěji používaného a zatím nejpřesnějšího algoritmu pro výpočet smrti, Coxova modelu. Obě umělé inteligence měly mnohonásobně přesnější výsledky. Důvodem je s největší pravděpodobností rozdíl mezi významem proměnných, napsal server NBC. Každý z výpočtů bral jako nejdůležitější údaje o věku a pohlaví, dědičnost i to, zda je dotyčný kuřák. Všechny tři modely se ale rozcházely v tom, které další údaje považovaly za zásadní.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.