Mezi obětmi nedělních útoků na Srí Lance jsou tři děti nejbohatšího muže Dánska Anderse Holcha Povlsena. Tuto informaci potvrdil i tiskový mluvčí Povlsenovy firmy Bestseller. "Mohu tuto informaci potvrdil. Nemáme k tomu žádné další vyjádření a prosíme, aby bylo respektováno soukromí rodiny," řekl. Během útoků zemřelo přes tři stovky lidí a kolem 500 bylo zraněno. Mezi mrtvými jsou i tři desítky cizinců. Povlsenovy děti byly jedinými dánskými oběťmi.

Manželé Povlsenovi podle informací britského tisku nechtěli vychovávat své potomky v bohatství, proto je také neumístili na soukromé školy, ale do škol veřejných a vedli je k ochraně prostředí. Proto se rodina vzdala luxusních vozů a využívala starší Volkswagen. Jen několik dní před neštěstím se Povlsen rozhodl část svých majetků převést na děti. 

Podle časopisu Forbes je Povlsenovo čisté jmění zhruba 7,9 miliardy dolarů (180,6 miliardy korun). Je majitelem módní společnosti Bestseller, která vlastní například značky Vero Moda nebo Jack & Jones. Bestseller založili jeho rodiče v roce 1975 a Povlsen ji spravuje od svých 28 let. Vedle toho je také největším akcionářem ve společnosti ASOS v hodnotě téměř 26 miliard korun.

Poté, co nakoupil řadu skotských pozemků, se pravděpodobně stal největší majitelem nemovitostí ve Skotsku, upozornil server Guardian. Společně s manželkou vlastní zhruba 80 000 hektarů půdy ve skotské vysočině, které plánují nechat znovu zarůst divokou přírodou a zachovat tuto část přírody pro budoucí generace.

Kromě rozsáhlých pozemků pak Povlsen ve Skotsku vlastní i několik luxusních hotelů a lovecké chaty, které pronajímá. Součástí jeho majetku je i 11 hradů.

Jeho jméno je také často skloňováno když se mluví o budově, která by mohla londýnský mrakodrap The Shard (306 metrů) připravit o titul nejvyšší budovy v západní Evropě. Letos totiž Povlsen oznámil, že plánuje postavit 320 metrů vysoký mrakodrap v dánském městě Bradne.

K nedělním atentátům, označovaným za nejhorší teroristický útok v dějinách Srí Lanky, se zatím nikdo nepřihlásil. Úřady ale obviňují místní islamistickou skupinu identifikovanou jako národní Tauhíd džamáate, označovanou zkratkou NTJ. Srílanský prezident, pod něhož spadají bezpečnostní složky, čelí kritice, že o hrozbě útoků věděly a nedokázaly jim zabránit.

Podle agentury AP srílanské bezpečnostní složky 11. dubna varovaly, že místní extremistická skupina plánuje teroristický útok na "významné kostely" v zemi. Vláda vyčítá prezidentovi, že bezpečnostní složky, které spadají pod jeho pravomoc, o hrozbě útoků věděly, ale nezabránily jim. Premiér Ranil Vikremasinghe, který s prezidentem vede dlouhodobě spor, prý o hrozbě nebyl informován.