Stále rostoucí trh s drony vytváří i nové odvětví. Tím jsou firmy, které se místo výroby dronů soustřeďují na jejich zneškodnění. Americký letecký úřad ohlásil, že na začátku roku 2018 bylo registrováno více než milion dronů, a Goldman Sachs Group odhaduje, že do roku 2020 bude v oběhu zhruba 7,8 milionu dronů. Ale čím více dronů v oběhu, tím pravděpodobnější jsou situace jako například přerušení provozu letiště Gatwick v prosinci, kdy nad ním létal dron, píše server Bloomberg.

"Zákony je nezastaví, pouze technologie," tvrdí Joerg Lamprecht, ředitel a spoluzakladatel společnosti Dedrone Holding Inc., společnosti specializující se na detekci dronů. "Závod už začal, budoucnost je bezpilotní a my ji musíme mít pod kontrolou," dodává.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.