Migrace může krátkodobě zhoršit růst hospodářství hostitelské země. Upozorňuje na to americká vědecká studie, podle níž může každé procento migrantů, kteří přicházejí na trh práce, snížit ekonomické ukazatele daného státu zhruba o 0,3 procenta. Vědci ze Stanfordské univerzity to dokládají daty ze Spojených států za posledních 35 let.

Padesátka amerických států, s jejichž daty autoři studie pracují, zažila od roku 1980 různé vlny nárůstu zahraničního obyvatelstva. Vědci se proto rozhodli analyzovat, jaký vliv to mělo na proměnu jejich ekonomické výkonnosti.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.