Americké firmy pravděpodobně přestanou obchodovat s čínským technologickým gigantem Huawei. K mimořádným opatřením budou muset americké podniky přistoupit po pondělním zařazení telekomunikační a hardwarové společnosti Huawei na černý seznam ministerstva obchodu. Ministerské rozhodnutí se opírá o středeční exekutivní příkaz prezidenta Donalda Trumpa, který kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí vyhlásil stav nouze.

Proč americké firmy nebudou dodávat své produkty Huaweii?

Výnos amerického prezidenta Trumpa zařadil Huawei na seznam firem, se kterými mohou americké firmy obchodovat pouze po získání speciálního povolení. Fakticky jde o zákaz obchodování. Zákaz se netýká pouze dodávek hmotných produktů, ale i softwaru a duševního vlastnictví.

Proč se zákaz týká Huaweie, a ne dalších čínských firem?

Huawei má na trhu specifickou pozici, jde o druhého největšího výrobce smartphonů, ale hlavně o největšího dodavatele telekomunikačních technologií pro operátory. Huawei se stal terčem amerických zpravodajských služeb zejména kvůli obavám z ovládnutí sítí nové generace, omezení se ale týkala primárně USA, nyní USA tlačí i na své spojence po celém světě.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.