S letošními volbami do Evropského parlamentu (EP) začíná být jasné, že oproti skladbě EP, která byla zvolena před pěti lety, se mnohé změní.

Následkem nejedné evropské krize, sílícího hlasu nacionalistů a protekcionistů a často nízké akceschopnosti unijní byrokracie se do popředí evropského agenda settingu mohou dostat euroskeptici z většiny států EU.

A ač se euroskeptické strany stát od státu liší v mnoha ohledech a názorech, a to i co se týče technologických záležitostí, všechny se shodnou na jednom - absolutní "svobodě projevu" na internetu, a to bez jakékoli hrozby postihu.

Faktem ale zůstává, že nové složení parlamentu znervózňuje celou internetovou a technologickou komunitu, a to především kvůli velké neznámé v podobě jasných programových bodů euroskeptiků v oblasti technologií a postupující digitalizace.

Pro objasnění toho, co by měl technologický svět očekávat od příchozí vlny euroskeptiků, vypracoval server Politico pomocí rozhovorů s aktivisty a vrchními stratégy a analýzy volebních programů těchto stran stručný přehled očekávatelných kroků, od digitálního průmyslu, cenzury a ochrany soukromí až po umělou inteligenci.

Mezi analyzované strany patří stávající členové skupin Evropa svobody a přímé demokracie (EFDD) a Evropa národů a svobod (ENF), jakož i pravděpodobní členové budoucích krajně pravicových a populistických frakcí, které po volbách vzniknou.

Ačkoliv se zdá, že technologie nejsou pro euroskeptiky nijak důležitým tématem, situace se radikálně mění, pokud se dotýkají jiných priorit.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.