Při domovních prohlídkách vyšetřovatelé nalezli u plukovníka Kirilla Čerkalina, šéfa bankovního odboru v ruské tajné službě FSB, peníze a cennosti v hodnotě 12 miliard rublů (něco přes čtyři miliardy korun). To je zatím největší nález hotovosti v dějinách současného Ruska. Znalci poměrů ale tvrdí, že zachycená částka je jen vrcholkem ledovce.

Podle informací moskevského listu RBK o zatčení plukovníka Čerkalina bylo rozhodnuto poté, co proti němu začal vypovídat zatčený majitel zkrachovalé banky Jugra Alexej Chotin. Řekl vyšetřovatelům, že poslední tři roky platil Čerkalinovi za ochranu. "Řešil otázky spojené s trestním stíháním ohledně struktur a osob spojených s Chotinem," řekl RBK zdroj v silových složkách. Agenti FSB tak sledovali práci policie, a pokud to šlo, bránili zahájení trestního stíhání. "Chotin začal vypovídat poté, co byl sám zadržen. Když uviděl důstojníky FSB, byl velice překvapený. Pochopil, že se mu nepodařilo vyhnout se zatčení, a začal mluvit," říká zdroj.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.